SFW13R-2STE1LF kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Samtec Inc.
På lager: 0
Datablad
13 positioner FFC, FPC stikforbindelser Kontakter, Top 0,039" (1,00mm) Overflademontering, Retvinklet
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SFW13R-2STE1LF
DigiKeys varenummer
SFW13R-2STE1LF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SFW13R-2STE1LF
Beskrivelse
CONN FFC FPC TOP 13POS 1MM R/A
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
SFW13R-2STE1LF Modeller
Kategori
Kabelendetype
Lige
Producenter
Amphenol ICC (FCI)
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Serie
Kontaktfinish
Tin
Emballage
Tape & Reel (TR)
Husmateriale
Polyphenylensulfid (PPS), Glasfyldt
Varestatus
Aktiv
Aktuatorsmateriale
Flad flextype
FFC, FPC
Funktioner
Binding af loddetin, Zero Insertion Force (ZIF)
Monteringstype
Overflademontering, Retvinklet
Spændingsklassifikation
100V
Stikforbindelse/kontakt Type
Kontakter, Top
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Antal positioner
13
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Afstand
0,039" (1,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
1A
Terminering
Loddemetal
Hus, farve
Brun
FFC, FCB-tykkelse
0,30mm
Koblingscyklusser
20
Højde over kort
0,106" (2,70mm)