HFW16R-1STE1LF det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Amphenol CS (FCI)
På lager: 0
Datablad
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
På lager: 2.153
Datablad
Similar
Hirose Electric Co Ltd
16 positioner FFC, FPC stikforbindelser Kontakter, Bund 0,039" (1,00mm) Overflademontering, Retvinklet
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
HFW16R-1STE1LF
DigiKeys varenummer
609-1798-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
HFW16R-1STE1LF
Beskrivelse
CONN FFC FPC BOTTOM 16POS 1MM RA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Højde over kort
0,075" (1,90mm)
Producenter
Amphenol ICC (FCI)
Kabelendetype
Lige eller konisk
Serie
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Emballage
Tape & Reel (TR)
Kontaktfinish
Tin
Varestatus
Forældet
Husmateriale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T, Glasfyldt
Flad flextype
FFC, FPC
Spændingsklassifikation
100V
Monteringstype
Overflademontering, Retvinklet
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Stikforbindelse/kontakt Type
Kontakter, Bund
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner
16
Strømklassificering (AMPS)
1A
Afstand
0,039" (1,00mm)
Hus, farve
Sort
Terminering
Loddemetal
Koblingscyklusser
30
FFC, FCB-tykkelse
0,30mm