DCM37S500N det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Amphenol CS (FCI)
På lager: 0
Datablad
Billede for DCM37S500N er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DCM37S500N
DigiKeys varenummer
DCM37S500N-ND
Producenter
Producentens varenummer
DCM37S500N
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
37 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
DCM37S500N Modeller
Kategori
Kontakttype
Signal
Mfr
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (uden gevind)
Serie
Terminering
Loddemetal
Emballage
Bakke
Kappemateriale, finish
Stål, Kadmieret
Varestatus
Forældet
Kontaktfinish
Guld
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
7,5A pr. kontakt
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Forskydningsafstand bagud
0,406" (10,30mm)
Antal positioner
Dielektrisk materiale
Termoplast, Glasfyldt
Antal rækker
2
Kontaktmateriale
Messing
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 155°C