DBM25P500N det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Amphenol CS (FCI)
På lager: 15
Datablad
Billede for DBM25P500N er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DBM25P500N
DigiKeys varenummer
DBM25P500N-ND
Producenter
Producentens varenummer
DBM25P500N
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
25 position D-Sub Stik, Hanben stikforbindelse
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Belagt med gul kadmium
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bakke
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Forældet
Strømklassificering (AMPS)
7,5A pr. kontakt
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,406" (10,30mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Spændingsklassifikation
300V
Antal positioner
Kontaktform
Bearbejdet
Antal rækker
2
Dielektrisk materiale
Termoplast
Monteringstype
Kontaktmateriale
Messing
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B)
Driftstemperatur
-55°C – 155°C