DAM15S532N
DigiKeys varenummer
DAM15S532N-ND
Producenter
Producentens varenummer
DAM15S532N
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DAM15S532N Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Kadmieret
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bulk
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
7,5A pr. kontakt
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,406" (10,30mm)
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Funktioner
Monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
300V
Antal rækker
2
Dielektrisk materiale
Termoplast
Monteringstype
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A)
Driftstemperatur
-55°C – 155°C