Billede for DAM15S400 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DAM15S400
DigiKeys varenummer
DAM15S400-ND
Producenter
Producentens varenummer
DAM15S400
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 15POS PNL MNT WW
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DAM15S400 Modeller
Kategori
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (uden gevind)
Mfr
Terminering
Wire-wrap
Serie
Kappemateriale, finish
Stål, Belagt med gul kadmium
Emballage
Bakke
Kontaktfinish
Guld
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
7,5A
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Spændingsklassifikation
300V
Antal positioner
Dielektrisk materiale
Termoplast
Antal rækker
2
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C