70236-144LF
DigiKeys varenummer
70236-144LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
70236-144LF
Beskrivelse
CONN HEADER BLADE PWR 8POS PCB
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8 Stikforbindelse Headerstik, Hanblade Hulmontering Naturlig, White Bladstrøm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
70236-144LF Modeller
Kategori
Monteringstype
Hulmontering
Producenter
Amphenol ICC (FCI)
Terminering
Prespasning
Serie
Kontaktlayout, Typisk
8 strøm
Emballage
Rør
Kontaktfinish
Guld
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinishs tykkelse
30,0µin (0,76µm)
Stikforbindelse type
Headerstik, Hanblade
Farve
Naturlig, White
Stikforbindelse udformning
Bladstrøm
Strømklassificering (AMPS)
3A
Antal positioner
8
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Afstand
0,236" (6,00mm)