69155-040LF kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Samtec Inc.
På lager: 0
Similar
Samtec Inc.
På lager: 0
Datablad
Datablad
På lager: 25
Billede for 69155-040LF er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
69155-040LF
DigiKeys varenummer
69155-040LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
69155-040LF
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 40POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 40 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Serie
Kontaktlængde - Kobling
0,230" (5,84mm)
Emballage
Bakke
Kontaktlængde - Stift
0,105" (2,67mm)
Varestatus
Aktiv
Isoleringshøjde
0,331" (8,40mm)
Stikforbindelse type
Kontaktudformning
Cirkulær
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Afstand - Kobling
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
30,0µin (0,76µm)
Antal positioner
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Polyester, Glasfyldt
Rækkeafstand - kobling
Funktioner
Kileforbindelsesgang
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Blå
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
1A