68021-110HLF
68021-110HLF
DigiKeys varenummer
609-3409-ND
Producenter
Producentens varenummer
68021-110HLF
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 10POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 10 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
68021-110HLF Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Serie
Kontaktlængde - Kobling
0,230" (5,84mm)
Emballage
Pose
Kontaktlængde - Stift
0,120" (3,05mm)
Varestatus
Aktiv
Isoleringshøjde
0,190" (4,83mm)
Stikforbindelse type
Kontaktudformning
Kvadratisk
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Kobling
Guld eller guld, GXT™
Afstand - Kobling
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
30,0µin (0,76µm)
Antal positioner
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal rækker
2
Driftstemperatur
-65°C – 125°C
Rækkeafstand - kobling
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Sort
Type
Strømklassificering (AMPS)
3A pr. kontakt
Kappe
Uafskærmet
Spændingsklassifikation
110V