VP0265840000G
VP0265840000G
VP0265840000G
DigiKeys varenummer
1818-VP0265840000G-ND
Producenter
Producentens varenummer
VP0265840000G
Beskrivelse
PCB TERMINAL BLOCKS RISING CLAMP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2 Terminalblokke – Ledning til kort Vandret med kort 0,400" (10,16mm) Hulmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
VP0265840000G Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Monteringstype
Hulmontering
Producenter
Amphenol Anytek
Ledningsterminering
Skrue - stigende burklemme
Serie
Funktioner
Låsende (side)
Emballage
Bulk
Farve
Grå
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Antal niveauer
1
Husmateriale
Termoplast
Positioner pr. niveau
2
Kontaktmateriale - Belægning
Kobber - fortinnet
Afstand
0,400" (10,16mm)
Klemmemateriale - belægning
Stål - forzinket
Koblingsretning
Vandret med kort
Skruemateriale - Belægning
Stål - forzinket
Strøm
65 A
Moment - Skrue
2,15Nm (19Lb-In)
Spænding
300 V