Billede for VM1655030000G er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
VM1655030000G
DigiKeys varenummer
VM1655030000G-ND
Producenter
Producentens varenummer
VM1655030000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
16 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,200" (5,08mm) 180° Frithængende (In-Line)
Kategori
Trådtykkelse eller område - AWG
12-22 AWG
Producenter
Amphenol Anytek
Trådtykkelse eller område - mm²
0,34-2,5mm²
Serie
Farve
Sort
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Varestatus
Aktiv
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Type
Stik, Hunfatninger
Funktioner
Tilslutningsflange, Holdelåse (side uden ledning)
Antal positioner
16
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Positioner pr. niveau
16
Skruestørrelse
M2,5
Antal niveauer
1
Moment - Skrue
0,4 Nm (3,5 Lb-In)
Afstand
0,200" (5,08mm)
Lednings afisoleringslængde
6-7mm
Stiks ledningsindgang
180°
Kontaktmateriale
Kobber
Termineringsudformning
Skrue - trykklips
Husmateriale
Termoplast
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Isoleringshøjde
0,587" (14,91mm)
Strøm - UL
20 A
Grundlæggende varenummer
Spænding - UL
300 V