Billede for VK1272500000G er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
VK1272500000G
DigiKeys varenummer
VK1272500000G-ND
Producenter
Producentens varenummer
VK1272500000G
Beskrivelse
TERM BLOCK HDR 12POS 5MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
12 Position Klemmeblok Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider) 0,197" (5,00mm) 45° Hulmontering
Kategori
Strøm - UL
15 A
Producenter
Amphenol Anytek
Spænding - UL
300 V
Serie
Farve
Grøn
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Varestatus
Aktiv
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Type
Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider)
Funktioner
Tilslutningsflange
Antal positioner
12
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Positioner pr. niveau
12
Kontaktmateriale
Kobber
Antal niveauer
1
Husmateriale
Termoplast
Afstand
0,197" (5,00mm)
Kontaktendeslængde
0,161" (4,10mm)
Hovedretning
45°
Isoleringshøjde
0,571" (14,50mm)