VK0331500000G
DigiKeys varenummer
609-4240-ND
Producenter
Producentens varenummer
VK0331500000G
Beskrivelse
TERM BLOCK HDR 3POS 3.81MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3 Position Klemmeblok Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider) 0,150" (3,81mm) 45° Hulmontering
Kategori
Monteringstype
Hulmontering
Producenter
Amphenol Anytek
Strøm - UL
8 A
Serie
Spænding - UL
300 V
Emballage
Bulk
Farve
Grøn
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Type
Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider)
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Antal positioner
3
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Positioner pr. niveau
3
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Antal niveauer
1
Husmateriale
Termoplastisk harpiks
Afstand
0,150" (3,81mm)
Kontaktendeslængde
0,134" (3,40mm)
Hovedretning
45°
Isoleringshøjde
0,433" (11,00mm)