Billede for TJ2271500000G er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TJ2271500000G
DigiKeys varenummer
TJ2271500000G-ND
Producenter
Producentens varenummer
TJ2271500000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 22POS 5MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,197" (5,00mm) 180° Frithængende (In-Line)
Kategori
Spænding - UL
300 V
Producenter
Amphenol Anytek
Trådtykkelse eller område - AWG
12-24 AWG
Serie
Trådtykkelse eller område - mm²
0,34-2,5mm²
Emballage
Bulk
Farve
Grøn
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Type
Stik, Hunfatninger
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Antal positioner
22
Funktioner
Holdelåse (side uden ledning)
Positioner pr. niveau
22
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal niveauer
1
Skruestørrelse
M3
Afstand
0,197" (5,00mm)
Moment - Skrue
0,56Nm (5,0Lb-In)
Stiks ledningsindgang
180°
Lednings afisoleringslængde
7-8mm
Termineringsudformning
Skrue
Kontaktmateriale
Kobber
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Husmateriale
Termoplast
Strøm - IEC
20A
Isoleringshøjde
0,594" (15,09mm)
Spænding - IEC
300 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - UL
20 A