Billede for TJ1451520000G er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TJ1451520000G
DigiKeys varenummer
TJ1451520000G-ND
Producenter
Producentens varenummer
TJ1451520000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM
Detaljeret beskrivelse
14 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,200" (5,08mm) 180° Frithængende (In-Line)
Kategori
Spænding - UL
300 V
Trådtykkelse eller område - mm²
0,34-2,5mm²
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Antal positioner
14
Funktioner
Tilslutningsflange, Holdelåse (side uden ledning)
Positioner pr. niveau
14
Afstand
0,200" (5,08mm)
Moment - Skrue
0,56Nm (5,0Lb-In)
Termineringsudformning
Skrue
Kontaktmateriale
Kobber
Husmateriale
Termoplast
Strøm - IEC
20A
Isoleringshøjde
0,594" (15,09mm)
Spænding - IEC
300 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - UL
20 A