Billede for TJ1111830000G er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TJ1111830000G
DigiKeys varenummer
TJ1111830000G-ND
Producenter
Producentens varenummer
TJ1111830000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 11POS 3.50MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
11 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,138" (3,50mm) 180° Frithængende (In-Line)
Kategori
Strøm - UL
10 A
Producenter
Amphenol Anytek
Spænding - UL
300 V
Serie
Trådtykkelse eller område - AWG
16-28 AWG
Emballage
Bulk
Trådtykkelse eller område - mm²
1,5mm²
Varestatus
Aktiv
Farve
Grå
Type
Stik, Hunfatninger
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Antal positioner
11
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Positioner pr. niveau
11
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal niveauer
1
Skruestørrelse
M2
Afstand
0,138" (3,50mm)
Lednings afisoleringslængde
6-7mm
Stiks ledningsindgang
180°
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Termineringsudformning
Skrue
Husmateriale
Termoplast
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Isoleringshøjde
0,437" (11,10mm)
Strøm - IEC
10,5A
Grundlæggende varenummer
Spænding - IEC
300 V