TJ1051530000G
TJ1051530000G
TJ1051530000G
DigiKeys varenummer
609-4220-ND
Producenter
Producentens varenummer
TJ1051530000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,200" (5,08mm) 180° Frithængende (In-Line)
Kategori
Trådtykkelse eller område - AWG
12-24 AWG
Producenter
Amphenol Anytek
Trådtykkelse eller område - mm²
1-2,5mm²
Serie
Farve
Grøn
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Varestatus
Aktiv
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Type
Stik, Hunfatninger
Funktioner
Holdelåse (side uden ledning)
Antal positioner
10
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Positioner pr. niveau
10
Skruestørrelse
M3
Antal niveauer
1
Moment - Skrue
0,56Nm (5,0Lb-In)
Afstand
0,200" (5,08mm)
Lednings afisoleringslængde
7-8mm
Stiks ledningsindgang
180°
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Termineringsudformning
Skrue - stigende burklemme
Husmateriale
Termoplastisk harpiks
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Isoleringshøjde
0,594" (15,09mm)
Strøm - UL
12 A
Grundlæggende varenummer
Spænding - UL
300 V