TJ0831530000G
TJ0831530000G
TJ0831530000G
DigiKeys varenummer
609-3803-ND
Producenter
Producentens varenummer
TJ0831530000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM
Detaljeret beskrivelse
8 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,150" (3,81mm) 180° Frithængende (In-Line)
Kategori
Spænding - UL
300 V
Trådtykkelse eller område - AWG
16-26 AWG
Serie
Trådtykkelse eller område - mm²
0,5-1,5mm²
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Antal positioner
8
Positioner pr. niveau
8
Skruestørrelse
M2
Moment - Skrue
0,23 Nm (2,0 Lb-In)
Afstand
0,150" (3,81mm)
Lednings afisoleringslængde
6-7mm
Isoleringshøjde
0,437" (11,10mm)
Strøm - UL
10 A