Billede for TJ0551020000G er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TJ0551020000G
DigiKeys varenummer
TJ0551020000G-ND
Producenter
Producentens varenummer
TJ0551020000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,200" (5,08mm) 180° Frithængende (In-Line)
Kategori
Spænding - UL
300 V
Producenter
Amphenol Anytek
Trådtykkelse eller område - AWG
12-24 AWG
Serie
Trådtykkelse eller område - mm²
0,34-2,5mm²
Emballage
Bulk
Farve
Sort
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Type
Stik, Hunfatninger
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Antal positioner
5
Funktioner
Tilslutningsflange, Holdelåse (side uden ledning)
Positioner pr. niveau
5
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal niveauer
1
Skruestørrelse
M3
Afstand
0,200" (5,08mm)
Moment - Skrue
0,56Nm (5,0Lb-In)
Stiks ledningsindgang
180°
Lednings afisoleringslængde
7-8mm
Termineringsudformning
Skrue
Kontaktmateriale
Kobber
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Husmateriale
Termoplast
Strøm - IEC
20A
Isoleringshøjde
0,594" (15,09mm)
Spænding - IEC
300 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - UL
20 A