Billede for TH1641500000G er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TH1641500000G
DigiKeys varenummer
TH1641500000G-ND
Producenter
Producentens varenummer
TH1641500000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
16 Position Klemmeblok Stik til uafskærmet headerstik 0,150" (3,81mm) 90° Frithængende (In-Line)
Kategori
Spænding - UL
300 V
Producenter
Amphenol Anytek
Trådtykkelse eller område - AWG
16-28 AWG
Serie
Farve
Grøn
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Varestatus
Aktiv
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Type
Stik til uafskærmet headerstik
Funktioner
Låsende (side)
Antal positioner
16
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Positioner pr. niveau
16
Skruestørrelse
M2
Antal niveauer
1
Moment - Skrue
0,2 Nm (1,7 Lb-In)
Afstand
0,150" (3,81mm)
Lednings afisoleringslængde
5-6mm
Stiks ledningsindgang
90°
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Termineringsudformning
Skrue - bladfjeder, Trådafskærmning
Husmateriale
Termoplast
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Isoleringshøjde
0,402" (10,20mm)
Strøm - UL
10 A