Billede for HW1450520000G er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
HW1450520000G
DigiKeys varenummer
HW1450520000G-ND
Producenter
Producentens varenummer
HW1450520000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
14 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,200" (5,08mm) 180° Frithængende (In-Line)
Kategori
Strøm - UL
10 A
Producenter
Amphenol Anytek
Spænding - UL
300 V
Serie
Trådtykkelse eller område - AWG
12-26 AWG
Emballage
Bulk
Farve
Grøn
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Type
Stik, Hunfatninger
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Antal positioner
14
Funktioner
Tilslutningsflange, Holdelåse (side uden ledning)
Positioner pr. niveau
14
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal niveauer
1
Lednings afisoleringslængde
9-10mm
Afstand
0,200" (5,08mm)
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Stiks ledningsindgang
180°
Husmateriale
Termoplast
Termineringsudformning
Skrueløs - benfjeder, Skub ind-fjeder
Isoleringshøjde
0,591" (15,00mm)