Billede for HI1430530000G er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
HI1430530000G
DigiKeys varenummer
HI1430530000G-ND
Producenter
Producentens varenummer
HI1430530000G
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 14POS 7.62MM
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
14 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,300" (7,62mm) 180° Frithængende (In-Line)
Kategori
Strøm - UL
15 A
Producenter
Amphenol Anytek
Spænding - UL
300 V
Serie
Trådtykkelse eller område - AWG
12-28 AWG
Emballage
Bulk
Farve
Grøn
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Type
Stik, Hunfatninger
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Antal positioner
14
Funktioner
Smæklås, Holdelåse (side uden ledning)
Positioner pr. niveau
14
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal niveauer
1
Lednings afisoleringslængde
8-9mm
Afstand
0,300" (7,62mm)
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Stiks ledningsindgang
180°
Husmateriale
Termoplast
Termineringsudformning
Skrueløs - fjederhus, Strammeklemme
Isoleringshøjde
0,579" (14,70mm)