20020013-H021B01LF er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Amphenol Anytek
På lager: 0
Datablad
2 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,200" (5,08mm) 180° Frithængende (In-Line)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
20020013-H021B01LF
DigiKeys varenummer
609-4227-ND
Producenter
Producentens varenummer
20020013-H021B01LF
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Trådtykkelse eller område - AWG
12-22 AWG
Producenter
Amphenol Anytek
Trådtykkelse eller område - mm²
1-2,5mm²
Serie
Farve
Grøn
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Varestatus
Aktiv
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Type
Stik, Hunfatninger
Funktioner
Holdelåse (side uden ledning)
Antal positioner
2
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Positioner pr. niveau
2
Skruestørrelse
M2,5
Antal niveauer
1
Moment - Skrue
0,4 Nm (3,5 Lb-In)
Afstand
0,200" (5,08mm)
Lednings afisoleringslængde
6-7mm
Stiks ledningsindgang
180°
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Termineringsudformning
Skrue - trykklips
Husmateriale
Termoplastisk harpiks
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Isoleringshøjde
1,083" (27,51mm)
Strøm - UL
10 A
Grundlæggende varenummer
Spænding - UL
300 V