SC50F103W
DigiKeys varenummer
235-1431-ND
Producenter
Producentens varenummer
SC50F103W
Beskrivelse
THERMISTOR NTC 10KOHM 3933K BEAD
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
NTC-termistorer 10k Kugle
Kategori
B25/50
3933K
Producenter
Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
B25/85
3969K
Serie
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Varestatus
Aktiv
Effekt - Maks.
50 mW
Modstand i Ohm @ 25°C
10k
Længde - Ledning
1,50" (38,00mm)
Modstandstolerance
±0,2°C