DC95F502W
DigiKeys varenummer
235-1007-ND
Producenter
Producentens varenummer
DC95F502W
Beskrivelse
THERMISTOR NTC 5KOHM 3969K BEAD
Detaljeret beskrivelse
NTC-termistorer 5k Kugle
Driftstemperatur
-80°C – 150°C
Serie
Effekt - Maks.
75 mW
Længde - Ledning
1,50" (38,00mm)
Frithængende
Modstand i Ohm @ 25°C
5k
Modstandstolerance
±0,2°C