SC50F103WN
DigiKeys varenummer
235-1433-ND
Producenter
Producentens varenummer
SC50F103WN
Beskrivelse
THERMISTOR NTC 10KOHM 3969K BEAD
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
NTC-termistorer 10k Kugle
Kategori
B25/85
3969K
Producenter
Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Serie
Effekt - Maks.
50 mW
Emballage
Bulk
Længde - Ledning
1,50" (38,00mm)
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Kugle
Modstand i Ohm @ 25°C
10k
Grundlæggende varenummer
Modstandstolerance
±0,2°C