DC95F202WN
DigiKeys varenummer
235-1621-ND
Producenter
Producentens varenummer
DC95F202WN
Beskrivelse
THERMISTOR NTC 2KOHM 3969K BEAD
Detaljeret beskrivelse
NTC-termistorer 2k Kugle
Driftstemperatur
-80°C – 150°C
Serie
Effekt - Maks.
75 mW
Længde - Ledning
1,50" (38,00mm)
Frithængende
Modstand i Ohm @ 25°C
2k
Modstandstolerance
±0,2°C