DC95F202W
DigiKeys varenummer
235-1005-ND
Producenter
Producentens varenummer
DC95F202W
Beskrivelse
THERMISTOR NTC 2KOHM 3969K BEAD
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
NTC-termistorer 2k Kugle
Kategori
B25/85
3969K
Producenter
Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Driftstemperatur
-80°C – 150°C
Serie
Effekt - Maks.
75 mW
Emballage
Bulk
Længde - Ledning
1,50" (38,00mm)
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Frithængende
Modstand i Ohm @ 25°C
2k
Pakke/hus
Kugle
Modstandstolerance
±0,2°C