A1555.20.08
DigiKeys varenummer
288-A1555.20.08-ND
Producenter
Producentens varenummer
A1555.20.08
Beskrivelse
CABLE GLAND 3.5-8MM M20 POLYAMID
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kabelforskruning, Kort indgang Polyamid (PA), Nylon M20x1,5 Lysegrå
Kategori
Thread-længde
0,354" (9,00mm)
Producenter
American Electrical Inc.
Panelhulsstørrelse
0,787" (20,0mm)
Serie
Materiale
Polyamid (PA), Nylon
Emballage
Pose
Inkluderer
Forseglingsring
Varestatus
Aktiv
Farve
Lysegrå
Type
Kabelforskruning, Kort indgang
IP (Ingress Protection)
IP68 - Støvtæt, Vandtæt
Udvendig kabeldiameter (min.)
0,138" (3,50mm)
Driftstemperatur
-30°C – 100°C
Udvendig kabeldiameter (maks.)
0,315" (8,00mm)