A1100.20.080
DigiKeys varenummer
288-A1100.20.080-ND
Producenter
Producentens varenummer
A1100.20.080
Beskrivelse
CABLE GLAND 6-8MM M20 BRASS
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kabelforskruning Messing, Forniklet M20x1,5 Sølv
Kategori
Thread-længde
0,394" (10,00mm)
Producenter
American Electrical Inc.
Panelhulsstørrelse
0,787" (20,0mm)
Serie
Materiale
Messing, Forniklet
Emballage
Boks
Inkluderer
O-ring, Forsegling, Trækaflastning
Varestatus
Aktiv
Farve
Sølv
Type
Kabelforskruning
IP (Ingress Protection)
IP68/IP69K - Støvtæt, Vandbestandig, Vandtæt
Udvendig kabeldiameter (min.)
0,236" (6,00mm)
Driftstemperatur
-40°C – 100°C
Udvendig kabeldiameter (maks.)
0,315" (8,00mm)