ALEV100-CASN
DigiKeys varenummer
2040-ALEV100-CASN-ND
Producenter
Producentens varenummer
ALEV100-CASN
Beskrivelse
ALEV100 SERIES 100A DC CONTACTOR
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor SPST-NO (DM) (1 Form X) 100 A 24VDC Spole Chassismontering
Funktioner
Hjælpekontakter
Producenter
Altran Magnetics, LLC
Termineringsudformning
Stift, Trådledere
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Emballage
Boks
Aktiveringsniveau-spænding
16VDC
Varestatus
Aktiv
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Monteringstype
Chassismontering
Driftstid
25 ms
Spolespænding
24VDC
Frakoblingstid
10 ms
Kontaktform
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Spolestrøms
250 mA
Kontaktnormering (Strøm)
100 A
Spoleeffekt
6W
Switch-spænding
1000VDC - maks.
Spolemodstand
96Ohm