AEVT1000-BU kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Altran Magnetics, LLC
På lager: 0
Datablad
Kontaktor SPST-NO (DM) (1 Form X) 1 kA 12VDC Spole Chassismontering
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AEVT1000-BU
DigiKeys varenummer
2040-AEVT1000-BU-ND
Producenter
Producentens varenummer
AEVT1000-BU
Beskrivelse
1000A, 12V COIL, BUSBAR
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Termineringsudformning
Stift
Producenter
Altran Magnetics, LLC
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
10VDC
Emballage
Boks
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
40 ms
Monteringstype
Chassismontering
Frakoblingstid
20 ms
Spolespænding
12VDC
Spolestrøms
670 mA
Kontaktform
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Spoleeffekt
8,04W
Kontaktnormering (Strøm)
1 kA
Spolemodstand
17,91Ohms