AES500-MAN
DigiKeys varenummer
2040-AES500-MAN-ND
Producenter
Producentens varenummer
AES500-MAN
Beskrivelse
DC CONTACTOR 500A 12-24V COIL
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor SPST-NO (DM) (1 Form X) 500 A 12 – 24VDC Spole Chassismontering
Kategori
Switch-spænding
1500VDC - maks.
Producenter
Altran Magnetics, LLC
Funktioner
Hjælpekontakter
Serie
Termineringsudformning
Stift
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Aktiv
Aktiveringsniveau-spænding
9VDC
Monteringstype
Chassismontering
Frigøringsniveau-spænding
5VDC
Spolespænding
12 – 24VDC
Driftstid
40 ms
Kontaktform
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Frakoblingstid
10 ms
Kontaktnormering (Strøm)
500 A