AOTF13N50 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Toshiba Semiconductor and Storage
På lager: 0
Datablad
Direkte
På lager: 32
onsemi
På lager: 212
Similar
onsemi
På lager: 121
Rochester Electronics, LLC
På lager: 17.824
Infineon Technologies
På lager: 382
Vishay Siliconix
På lager: 130
STMicroelectronics
STMicroelectronics
På lager: 38
På lager: 86
På lager: 8
N-kanal 500 V 13A (Tc) 50W (Tc) Hulmontering TO-220F
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AOTF13N50
DigiKeys varenummer
AOTF13N50-ND
Producenter
Producentens varenummer
AOTF13N50
Beskrivelse
MOSFET N-CH 500V 13A TO220-3F
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
37 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±30V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1633 pF @ 25 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
50W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
500 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
510mOhm @ 6,5A, 10V