AOTF12N50L det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Vishay Siliconix
På lager: 2.890
Datablad
N-kanal 500 V 12A (Tc) 50W Hulmontering TO-220F
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AOTF12N50L
DigiKeys varenummer
785-AOTF12N50L-ND
Producenter
Producentens varenummer
AOTF12N50L
Beskrivelse
MOSFET
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
37 nC @ 10 V
Emballage
Bulk
Vgs (maks.)
±30V
Varestatus
Forældet
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1633 pF @ 25 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
50W
Teknologi
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
500 V
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
TO-220F
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
520mOhm @ 6A, 10V