ACS773LCB-050B-SMT-T
DigiKeys varenummer
620-ACS773LCB-050B-SMT-T-ND
Producenter
Producentens varenummer
ACS773LCB-050B-SMT-T
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE 50A 5-CB
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 50A 1 kanaler Hall-effekt Dobbeltrettet 5-CB formede ledere, SMT
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ACS773LCB-050B-SMT-T Modeller
Kategori
Linearitet
±0,9%
Mfr
Spænding - Forsyning
3V – 3,6V
Emballage
Rør
Responstid
2,5µs
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning (maks.)
15mA
Til måling
AC/DC
Driftstemperatur
-40°C – 150°C
Sensortype
Klasse
Automotive
Strøm - Registrering
Kvalifikation
AEC-Q100
Antal kanaler
1
Polarisering
Dobbeltrettet
Output
Ratiometrisk, Spænding
Monteringstype
Følsomhed
26,4mV/A
Pakke/hus
5-CB formede ledere, SMT
Frekvens
DC – 200kHz