ACS725LLCTR-10AB-T
DigiKeys varenummer
620-ACS725LLCTR-10AB-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
620-ACS725LLCTR-10AB-TCT-ND - Afskåret tape (CT)
620-ACS725LLCTR-10AB-TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ACS725LLCTR-10AB-T
Beskrivelse
CURRENT SEN HE/DIFFERENTIAL 10A
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 10A 1 kanaler Hall-effekt, Differentiale Dobbeltrettet 8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Kategori
Nøjagtighed
±0,8%
Mfr
Spænding - Forsyning
3V – 3,6V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Responstid
4µs
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning (maks.)
14mA
Til måling
AC/DC
Driftstemperatur
-40°C – 150°C
Sensortype
Klasse
Automotive
Strøm - Registrering
Kvalifikation
AEC-Q100
Output
Ratiometrisk, Spænding
Monteringstype
Følsomhed
132mV/A
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Frekvens
DC – 120kHz
Grundlæggende varenummer
Linearitet
±1,5%