ACS724LLCTR-50AB-T
DigiKeys varenummer
620-ACS724LLCTR-50AB-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
620-ACS724LLCTR-50AB-TCT-ND - Afskåret tape (CT)
620-ACS724LLCTR-50AB-TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ACS724LLCTR-50AB-T
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE/OL 50A 8-SOIC
Producentens standard leveringstid
30 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer ±50A 1 kanaler Hall-effekt, Åben sløjfe Dobbeltrettet 8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ACS724LLCTR-50AB-T Modeller
Kategori
Linearitet
±1,5%
Mfr
Nøjagtighed
±0,8%
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Forsyning
4,5V – 5,5V
Varestatus
Aktiv
Responstid
4µs
Til måling
AC/DC
Strøm - Forsyning (maks.)
14mA
Sensortype
Driftstemperatur
-40°C – 150°C
Output
Ratiometrisk, Spænding
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Følsomhed
40mV/A
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC
Frekvens
DC – 120kHz