ACS714ELCTR-30A-T
DigiKeys varenummer
620-1260-2-ND - Tape & Reel (TR)
620-1260-1-ND - Afskåret tape (CT)
620-1260-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ACS714ELCTR-30A-T
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE/OL 30A 8-SOIC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 30A 1 kanaler Hall-effekt, Åben sløjfe Dobbeltrettet 8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ACS714ELCTR-30A-T Modeller
Kategori
Linearitet
±1,5%
Mfr
Nøjagtighed
±1,5%
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Forsyning
5V
Varestatus
Ikke til nye design
Responstid
3,5µs
Til måling
AC/DC
Strøm - Forsyning (maks.)
13mA
Sensortype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Output
Ratiometrisk, Spænding
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Følsomhed
66mV/A
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC
Frekvens
DC – 80kHz