Billede for ACS71240KEXBLT-030B3 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ACS71240KEXBLT-030B3
DigiKeys varenummer
620-2049-2-ND - Tape & Reel (TR)
620-2049-1-ND - Afskåret tape (CT)
620-2049-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ACS71240KEXBLT-030B3
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE/OL 30A 12-QFN
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 30A 1 kanaler Hall-effekt, Åben sløjfe Dobbeltrettet 12-PowerWFQFN
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ACS71240KEXBLT-030B3 Modeller
Kategori
Nøjagtighed
±6%
Mfr
Spænding - Forsyning
3V – 3,6V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Responstid
4µs
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning (maks.)
12mA
Til måling
AC/DC
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Sensortype
Klasse
Automotive
Strøm - Registrering
Kvalifikation
AEC-Q100
Output
Spænding
Monteringstype
Følsomhed
44mV/A
Pakke/hus
12-PowerWFQFN
Frekvens
120kHz
Leverandørs enhedspakning
12-QFN (3x3)
Linearitet
±1%