ACS37035KLACTR-020B5
DigiKeys varenummer
620-ACS37035KLACTR-020B5TR-ND - Tape & Reel (TR)
620-ACS37035KLACTR-020B5CT-ND - Afskåret tape (CT)
620-ACS37035KLACTR-020B5DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ACS37035KLACTR-020B5
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE 20A 16-SOIC
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer ±20A 1 kanaler Hall-effekt Dobbeltrettet 16-SOIC (0,295", 7,50mm bredde)
Kategori
Nøjagtighed
±3%
Mfr
Spænding - Forsyning
4,5V – 5,5V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Responstid
450ns
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Til måling
DC
Klasse
Automotive
Sensortype
Kvalifikation
AEC-Q100
Output
Analog spænding
Pakke/hus
16-SOIC (0,295", 7,50mm bredde)
Følsomhed
100mV/A
Leverandørs enhedspakning
16-SOIC
Frekvens
DC – 1MHz