ACS37003KMCATR-180B5
DigiKeys varenummer
620-ACS37003KMCATR-180B5TR-ND - Tape & Reel (TR)
620-ACS37003KMCATR-180B5CT-ND - Afskåret tape (CT)
620-ACS37003KMCATR-180B5DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ACS37003KMCATR-180B5
Beskrivelse
CURRENT SENSOR HE 180A 16-SOIC
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømsensorer 180A 1 kanaler Hall-effekt Dobbeltrettet 16-SOIC (0,295", 7,50mm bredde)
Kategori
Frekvens
400kHz
Mfr
Linearitet
±0,5%
Serie
Nøjagtighed
±1,1%
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Forsyning
4,5V – 5,5V
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning (maks.)
18mA
Til måling
DC
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Sensortype
Polarisering
Dobbeltrettet
Strøm - Registrering
Monteringstype
Antal kanaler
1
Pakke/hus
16-SOIC (0,295", 7,50mm bredde)
Output
Ratiometrisk, Spænding
Leverandørs enhedspakning
16-SOIC
Følsomhed
12mV/A