EMK1VM470E83D00R
DigiKeys varenummer
3222-EMK1VM470E83D00RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3222-EMK1VM470E83D00RCT-ND - Afskåret tape (CT)
3222-EMK1VM470E83D00RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Aishi Capacitors (Hunan Aihua Group
Producentens varenummer
EMK1VM470E83D00R
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
105 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
210 mA @ 100 kHz
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,335" (8,50mm)
Spænding - Nominel
35 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C