Billede for MD15F4R8NV3X er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
MD15F4R8NV3X
DigiKeys varenummer
2899-MD15F4R8NV3X-ND
Producenter
Producentens varenummer
MD15F4R8NV3X
Beskrivelse
MD15F4R8NV3X
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Mfr
Kontaktfinish
Guld
Serie
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Emballage
Bulk
IP (Ingress Protection)
IP65/IP67 - Støvtæt, Vandbestandig, Vandtæt
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
7,5A
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Forskydningsafstand bagud
0,450" (11,43mm)
Antal positioner
Funktioner
Kortlås, monteringsbeslag
Antal rækker
2
Spændingsklassifikation
300V
Monteringstype
Farve
Sort
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A)
Kontaktform
Bearbejdet
Kontakttype
Signal
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA), Nylon
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (4-40)
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Terminering
Loddemetal
Driftstemperatur
-55°C – 125°C