AM20EW-480524DH30VZ
DigiKeys varenummer
2721-AM20EW-480524DH30VZ-ND
Producenter
aimtec
Producentens varenummer
AM20EW-480524DH30VZ
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 5V 24V 20W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 2 Output 5 – 24V 24V 2A, 417mA 18V - 75V Indgang
Kategori
Strøm - Output (maks.)
2A, 417mA
Mfr
Effekt (Watt)
20 W
Serie
Spænding - Isolering
3 kV
Emballage
Rør
Applikationer
ITE (kommerciel)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Fjernbetjent til/fra
Type
Isoleret modul
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal output
2
Effektivitet
84%
Spænding - Input (min.)
18V
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (maks.)
75V
Størrelse/dimension
2,00" L x 1,00" B x 0,46" H (50,8mm x 25,4mm x 11,8mm)
Spænding - Output 1
Grundlæggende varenummer
Spænding - Output 2
24V