BB-MDR-40-12 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
MEAN WELL USA Inc.
På lager: 3
Datablad
AC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 12V 3,33A
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BB-MDR-40-12
DigiKeys varenummer
BB-MDR-40-12-ND
Producenter
Producentens varenummer
BB-MDR-40-12
Beskrivelse
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 40W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Effekt (Watt)
40W
Producenter
Advantech Corporation
Spænding - Isolering
3 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Boks
Effektivitet
86%
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur
-20°C – 70°C (med reduktion)
Inputtype
AC
Funktioner
Justerbart output, Universalindgang
Antal output
1
Størrelse/dimension
3,94" L x 1,57" B x 3,54" H (100,0mm x 40mm x 90,0mm)
AC-spænding - Input
85 – 264VAC
Godkendelsesagentur
CB, CE, cULus, TUVgs
Spænding - Output 1
12V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
3,33A