BB-MDR-10-12
DigiKeys varenummer
2084-BB-MDR-10-12-ND
Producenter
Producentens varenummer
BB-MDR-10-12
Beskrivelse
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 10W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC eller DC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 12V 840mA
Kategori
Strøm - Output (maks.)
840mA
Producenter
Advantech Corporation
Effekt (Watt)
10W
Serie
Spænding - Isolering
3 kV
Emballage
Boks
Applikationer
Industri, ITE (kommerciel)
Varestatus
Forældet
Effektivitet
81%
Inputtype
AC eller DC
Driftstemperatur
-20°C – 70°C
Antal output
1
Funktioner
Universalindgang
AC-spænding - Input
85 – 264VAC
Størrelse/dimension
3,94" L x 0,89" B x 3,54" H (100,0mm x 22,5mm x 90,0mm)
DC-spænding - Input (min.)
120V
Godkendelsesagentur
CB, CE, cULus, TUVgs
DC-spænding - Input (maks.)
370V
Standardnummer
508; 62368-1
Spænding - Output 1
12V