96PSA-A60W12V1-4
DigiKeys varenummer
2084-96PSA-A60W12V1-4-ND
Producenter
Producentens varenummer
96PSA-A60W12V1-4
Beskrivelse
ADP A/D 100-240V 60W 12V C14 DC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
12V 60 W AC/DC Ekstern Stationær (klasse I) Adaptere Ledning (sælges separat) Indgang
Kategori
Effektforbrug uden belastning
150mW (maks.)
Producenter
Advantech Corporation
Polarisering
Positivt center
Emballage
Bulk
Applikationer
ITE (kommerciel)
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
Niveau VI
Anvendelsesregion
International
Driftstemperatur
0°C – 40°C
Form
Stationær (klasse I)
Udgangsstik
Tøndestik, 2,5mm ID x 5,5mm UD x 11,0mm
Inputtype
Ledning (sælges separat)
Ledningslængde
59" (1,50m)
Spænding - Input
100 – 240VAC
Indgangsstik
IEC 320-C14
Spænding - Output
12V
Størrelse/dimension
4,72" L x 2,07" B x 1,28" H (120,0mm x 52,5mm x 32,5mm)
Strøm - Output (maks.)
5A
Godkendelsesagentur
BIS, BSMI, CB, CCC, CE, FCC, IRAM, KC, PSB, PSE, RCM, TUV, UL
Effekt (Watt)
60 W