2PH2-14-UA
DigiKeys varenummer
2057-2PH2-14-UA-ND
Producenter
Producentens varenummer
2PH2-14-UA
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 14POS 2MM
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 14 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
2PH2-14-UA Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,154" (3,91mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,110" (2,79mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,343" (8,70mm)
Emballage
Pose
Isoleringshøjde
0,079" (2,00mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Kvadratisk
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
Flash
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Guld
Antal positioner
Kontaktmateriale
Messing
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Uafskærmet
Strømklassificering (AMPS)
1A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
250VAC