L12-30-100-12-P
DigiKeys varenummer
2495-L12-30-100-12-P-ND
Producenter
Producentens varenummer
L12-30-100-12-P
Beskrivelse
L12-P MICRO LINEAR ACTUATOR
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Lineær aktuator Børstet 1,181" (30,00mm) Kugleskrue 12VDC
Kategori
Driftscyklus
0.2
Producenter
Actuonix Motion Devices Inc
Spænding - Nominel
12VDC
Serie
Konstruktionen
Kugleskrue
Emballage
Detailpakke
Nøjagtighed
±0,20mm
Varestatus
Aktiv
Reduktionsforhold
100
Type
Lineær aktuator
Feedback-type
Potentiometer
Motortype
Børstet
Termineringsudformning
Trådledere med stikforbindelse
Slaglængde
1,181" (30,00mm)
Driftstemperatur
-10°C – 50°C
Belastningskraft (dynamisk)
9,44lbf (42,0N)
IP (Ingress Protection)
IP54 - Støvbeskyttet, Vandbestandig
Belastningskraft (statisk)
44,96lbf (200,0N)
Grundlæggende varenummer
Hastighed
0,51in/s (13,0mm/s)